Gyakorlatok az aura fejlesztésére
Most olyan auragyakorlatokat tárok fel, amelyek hétköznapi használata esetén egy-két héten belül érzékelhető változások állnak be egészségi, lelki és intellektuális szinteken egyaránt.
A gyakorlatok elvégzésekor fontos szerepet szántam a kreativitásnak, hiszen az mindnyájunkban jelen van, ennek megfelelően a gyakorlatok egyénre illeszthetőek, függővé téve attól, hogy kinek milyen erős képzelőereje van. Mielőtt azt gondolnák, hogy hipnotizálásról, „bemagyarázásról”, önámításról van szó, olvassák el azon tanulmányaimat és tekintsék meg azon előadásaimat, amelyek az aura összetételét, továbbá annak funkcióit és létszükségletét boncolgatja.
Minden egyes gyakorlathoz behunyt szemet, félhomályos szobát, kellemes, nyugodt környezetet, kényelmes testhelyzetet javasolnék, ülő vagy (amennyiben az ember nem tart attól, hogy elszundít) fekvő pozitúrák tömkelege áll rendelkezésre.
Auraharmonizáció (időigény: 2-5 perc)
Az egyén szemei előtt (gondolataiban) saját magát jelenítse meg egy sötét szobában, ahogyan körbeveszi az aura. Az embert körbefonó energiatér színét illetően nyugodtan szabadjára engedhetjük a fantáziánkat, ugyanis ez esetben nem a színnek van jelentősége, sokkal inkább az aura megnyilvánulásának van szerepe az ember tudatában. Fontos, hogy az aurában elképzelt színeket sötétebb, úgymond „koszosabb” árnyalatukban képzeljük el. A „koszos” energiákkal teli aurát pedig a bal kéz felől kezdve az óramutató járásával megegyező irányba 360 fokban forgassuk el. Ezt a forgó mozgást egymás után sűrűn, egyre intenzívebb sebességgel igyekezzünk végezni. A gyakorlatot akkor fejezhetjük be, amikor fejünkön, illetve testünkön eluralkodik egy határozott szédülésérzet.
Gyulladáskezelés (időigény: 10-15 perc)
Amennyiben gyulladásról van szó, szükséges különválasztanunk a gyulladt területet és a gyulladást okozó tényezőt. A gyulladás kezelésére legjobb módszer az aurán keresztül bevitt kék színű bioenergia, ami voltaképp lohasztja a gyulladásos területeket. Használata egyszerűnek mondható: jobb tenyerünkben vizualizálunk kék színű energiát (ezt tetszés szerint lehet fehér vagy ezüstös színnel kombinálni), majd pedig a problémás területre helyezzük a tenyerünket, és törekszünk a gyulladt területre áramoltatni a tenyérben felhalmozódott kék színben pompázó energiákat. (A gyakorlattal a gyulladás okozta fájdalmak enyhíthetők).
Szezonális betegségek ellen (időigény: 8-10 perc)
Fontos szerepe van a csillagánizs virágának, amely köztudottan gyógyító hatású vírusos légúti panaszok esetében. Most nem szükséges teázni, könnyedén kiválthatjuk a napi rutint, méghozzá könnyen. Bal kezünkben tartsuk a csillagánizst egy kisebb tasakban, kis zacskóban, valamiféle tároló eszközben, amire még össze tudja zárni tenyerét az ember. Ezt követően, a bal kéz tenyeréből próbáljunk energiákat átvinni a jobb tenyerünkbe, amit energiaelszívás folyamán, vizuálisan és testi érzékelésben egy színtelen, emelkedő hőmérsékletű, szúró érzetű bioenergiaként azonosíthatunk, melyet a kar és a vállak vezetésében a másik tenyérbe terjesztünk.
Amikor a jobb tenyérben feszítő érzést tapasztalunk, a mellkasnál, a csecsemőmirigy, a szegycsont magasságában végezzünk töltést a saját szervezetünkbe, avagy más társunkéba. Tenyerünket helyezzük a fentebb azonosított pontra, és törekedjünk a tenyérből minden energiát átpréselni a mellkasba. A kezelt alany (avagy saját magunk) elképzeli, ahogyan a mellkasából egész testében elárad az energia, és feltölti a szervezetet a sajátos kisugárzásával.
Alvásprobléma esetén (időigény: 8-10 perc)
Lefekvést követő kényelmes elhelyezkedés után kezdhetjük a gyakorlatot. Lassan a koncentrációnkat irányítsuk a testünk különböző pontjaira, egész a lábujjaktól a fejtetőig bezáróan. Mély levegővételekkel segíthetjük a gyakorlat hatékonyságát, ugyanis annak hatására a pulzusszám kiegyensúlyozódik, harmonikus ütemet ver majd a szívünk, így teljes ellazulásra számíthatunk. A mély be- és kilégzést tematikusan egybe szükséges hangolni a testrészekkel. A lábfejre, talpra, lábujjakra koncentráljunk az első mély légvételkor, majd a levegő lassú kipréselése közben törekedjünk ellazítani a lábunkat. Két-három hasonló légvétellel ellazítható a testrész, és hasonló formában a láb többi területét, a törzs alsó részét, a mellkasi tájékot, a kar felső majd alsó részét, a nyak izmait és végül a fejben lévő feszültséget is könnyen kioldhatjuk. A gyakorlat hatására az ellazított testrészek enyhén megnehezülnek, jólesően zsibbadnak. Mire az ember a végére ér, általában álom jön a szemére.
Indulat- és stressz megelőzés (időigény: 5-7 perc)
A feszültséget megelőzni szükséges. Ehhez az aurán keresztül harmonizációra van szükség, amely a hétköznapok kiegyensúlyozásához elengedhetetlen segítség. A test különböző pontjain azonosítsuk a csakrákat, amelyek az aura energiaközpontjai. Ezek közül van, amelyik meghatározza a vitalitást, tágabb értelmezésben koordinálja azokat az energiákat, amelyek lendületessé teszik az embert a legkülönfélébb szituációkban. Így az említett energiaközpont hangolásával lehet csökkenteni a már felhalmozott, továbbá megelőzni az esetlegesen felmerülő feszültségeket. Ez az energiaközpont a solar plexus, ismertebb nevén a napfonat csakra.
Minden egyes csakra, amennyiben az illetőt szemből nézzük, az órával megegyező forgást mutat, kivéve a napfonatot, amely a köldök fölött pár ujjnyival helyezkedik el. Ez az energiaközpont a többihez képest ellentétes mozgást mutat. Ami azt jelenti, hogy amennyiben feszültségérzés jelentkezik, a napfonat csakra óramutató járásával megegyező irányba történő tudatos forgatása csökkenteni képes az indulati energiákat. Egyszerűen elegendő elképzelnünk, ahogyan a gyomorral megegyező magasságban az óramutató járásával megegyező irányba, egy öt centiméteres átmérőjű karika lassan forogni kezd.
Kedv és jó hangulat (időigény: 5-7 perc)
A gyakorlat (amennyiben lendületet szüntet meg) ellentétes irányban történő elvégzése, tehát a napfonat csakra óramutató járásával ellentétes irányba történő forgatása intenzíven hat a kedvállapotra, méghozzá pozitív formában. Fontos, hogy az ember fejében valamilyen boldog élményt, emléket hangsúlyozzon, miközben a gyakorlatot végzi.
Fontos megjegyezni, hogy ezek a gyakorlatok folyamatos gyakorlással sajátíthatók el olyan szinten, hogy maradéktalanul képesek legyenek a funkciójukat ellátni. Amennyiben az ember a gyakorlatokat elvégzi, az aurában társítódik auratikus elváltozás, amely nem jár következményekkel, nem okoz negatív hatásokat. A gyakorlatok által előidézett állapotok az első időszakban (ami legfeljebb három hét), maximum négy-öt órán át tapasztalhatók. Az időszakot követően egyféle gyenge automatizmussá válnak az aurában, amelyre szükséges ráerősíteni, de már elegendő heti három alkalommal elvégezni a gyakorlatok közül végzett feladatot. Az automatizmusig (mikorra már az ember könnyedén vázolja a gyakorlatot fejben) naponta célszerű elvégezni egy-kettőt a hatás kialakulása érdekében.